Informacje prasowe

PIELĘGNACJA SKÓRY WRAŻLIWEJ LATEM

 

Przygotowanie skóry na działanie promieniowania słonecznego

Opalanie popularnie rozumiane jest jako celowe i świadome eksponowanie skóry na działanie promieniowania słonecznego, w celu uzyskania ciemniejszego koloru skóry. Z punktu widzenia fizjologii, opalenizna jest mechanizmem obronnym przed uszkodzeniem DNA komórek skóry, oparzeniem i przyspieszonym starzeniem skóry.
Dlatego należy przygotować skórę przed kontaktem ze słońcem.
Niezwykle istotne jest stosowanie odpowiednich preparatów z filtrami ochronnymi, zabezpieczającymi przed pełnym spectrum promieniowania (UVA, UVB, VL, IR), okularów przeciwsłonecznych i nakryć głowy. Dodatkowo, by wspomóc funkcje ochronne skóry, warto już miesiąc przed planowanym wyjazdem stosować dietę bogatą w beta-karoten. Znajdziemy go w pomarańczowych i intensywnie zielonych warzywach
i owocach. Warto więc jeść marchew, dynię, pomarańcze, melony czy szpinak i brokuły. Jednak sama dieta nie zapewnia bezpiecznego opalania.

 

Przeciwwskazania do opalania

Opalanie nie służy osobom z bardzo jasną karnacją. U osób tych początkowe wystąpienie rumienia w postaci zaczerwienia, obrzęku
i pieczenia skóry jest nieuniknione. Ponadto należy bezwzględnie chronić dzieci przed bezpośrednią ekspozycją na słońce i przed przegrzaniem. Kontaktu ze słońcem powinny unikać osoby z pewnymi schorzeniami, szczególnie z nadciśnieniem tętniczym, problemami kardiologicznymi, nadwrażliwością skóry na promienie słoneczne, przyjmujące leki. Takim pacjentom zaleca się noszenie stroju zakrywającego skórę, nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych, a nawet parasolki. Rekomendowane jest również przebywanie głównie w cieniu.

 

Bezpieczny kontakt ze słońcem

Intensywne kąpiele słoneczne powodują wysuszenie i widoczne złuszczanie naskórka. Aby chronić skórę przed oparzeniem, należy czas przebywania na słońcu umiejętnie dawkować i plażować wyłącznie w godzinach przedpołudniowych, tj. do 10.00 i popołudniowych po 15.00,
z przerwą w południe. Wówczas nasza opalenizna będzie naturalna
i długo się utrzyma. Należy pamiętać o nakładaniu  preparatów z filtrami 15 minut przed wyjściem na słońce. Stosując nawet bardzo wysoką ochronę na poziomie SPF 50+ około 2% promieni słonecznych i tak dotrze do naszej skóry i wywoła opaleniznę.

 

Pielęgnacja wrażliwej skóry po opalaniu

Bezpośrednio po opalaniu należy stosować preparaty silnie nawadniające, łagodzące podrażnienia i dostarczające cennych składników odżywczych. Intensywna pielęgnacja po każdej ekspozycji słonecznej może zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Chłodzący balsam po opalaniu Dermedic Sunbrella do skóry wrażliwej bardzo suchej i odwodnionej. Skutecznie pielęgnuje skórę, doskonale chłodzi, nawilża i wygładza skórę, łagodzi podrażnienia, usuwa spękania i szorstkość, nie brudząc przy tym odzieży.

 

Utrwalenie opalenizny

Aby zatrzymać opaleniznę na dłużej, po ekspozycji na słońce należy stosować kosmetyki nawilżające i natłuszczające.

Masło utrwalające opaleniznę Dermedic Sunbrella – intensyfikuje naturalną opaleniznę i poprawia wygląd skóry, zapobiega nadmiernemu wysuszaniu i złuszczaniu się naskórka. Zawarte w formule składniki aktywne takie jak Biotanning i masło kakaowe, zwiększają syntezę melaniny – barwnika, którego stężenie w skórze decyduje o odcieniu widocznej opalenizny.*

 

 

*Materiał powstał we współpracy z dr hab. n. med. Ewą Trznadel-Grodzką